איך אתם תעדיפו את הזקן שלכם?

רעיונות לעיצוב זקן
רעיונות לעיצוב זקן

גברים רבים מעוניינים בגידול זקן מעוצב בצורה כזו או אחרת בכדי לשמור על סגנון או אפילו טיפוח וסדר בזקן שלהם, אך לא כולם מודעים לעובדה שאת צורתו של הזקן יש בסופו של דבר להתאים למבנה הפנים. אז בחרנו לספר לכם על סוגי הזקנים השונים הקיימים, איזה זקן מתאים לאילו פנים וכיצד עיצוב זקן לגבר יכול להיות משימה פשוטה למדי.

אז נתחיל מסוגי הזקנים – איזה זקן מתאים לאילו פנים?

חשוב לזכור כלל אחד שנכון לכולם לגבי עיצוב זקן לגבר…גם שיער הפנים וגם קווי המתאר של הלסת אמורים בשלב כזה או אחר להתעצב על פי צורת הפנים ועל כן יש חשיבות להתאמת סוג הזקן למבנה הפנים. לגברים עם פנים מרובעות או מלבניות יתאים לגדל את אחד מסוגי הזקנים המלאים והעבים בשונה מפנים משולשות, להן יתאימו הזקנים הקצרים יותר ואפילו המסוגננים. למי מכם שקיבל פנים אליפטיים, יוכל להנות כמעט מכל הסגנונות.

•    פנים מאורכים – זקן מלא גם בלחיים, גם בשפם עצמו וגם בפאות, אך ללא שיער על הסנטר.

•    פנים מלבניים – זקן סנטר מלא או זקן מרובע מקוצר.

•    פנים אליפטיים – מה שבא ברוך הבא.

•    פנים מרובעים – זקן ללא פינות – זקן תיש או זקן הוליוודי. זקן מלא- ממש לא!.

•    פנים משולשים – זקן תיש, הוליוודי או הולנדי.

טיפים מועילים ל- עיצוב זקן לגבר

כלל מספר אחת לעיצוב זקן לגבר הוא סבלנות. אין זה משנה על איזה זקן הלכתם בהתאם למבנה הפנים שלכם, לשיער לוקח זמן לצמוח על הפנים ולכן בשלבים הראשונים מומלץ להמתין אך מצד שני לשמור על גילוח במקומות הנכונים. במידה ואתם הולכים על זקן מלא, תנו לזקן את הזמן. כלל מספר שתיים הוא להימנע משימוש באמצעות מכונת גילוח המוצמדת קרוב מדי לאזור הפנים, אלא לעשות בה שימוש באזור הצוואר והלחיים מבלי ליצור חורים באזורים מסוימים, אלא אם כן זו המטרה. לאחר כמה שבועות יש להקפיד על סירוק הזקן וקיצוץ הקצוות בעזרת מספריים חדות. כדאי להקפיד לחפוף את הזקן במקלחת ולמרוח פעם ביום מעט שמן מרוכז לזקנים. במידה ואתם הולכים על זקן מלא ולא מתייאשים באמצע הדרך, יש להקפיד לשמור על הטיפוח, הסירוק והשימון עד שתגיעו לאורך הרצוי ולהמשיך בכך גם אחרי.

כמה דברים נוספים…

•    בדקו שהזקן צומח באורך אחיד בלי קרחות.

•    שמרו על גילוח בקווים מעוגלים והבליטו את עצמות הלחיים.

•    וודאו שאתם מגלחים את הצוואר באזור שמתחת לחיבור עם הלסת כדי לשמור על ניקיון וסדר.